Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Saņem nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski!

Saņem nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski!

Lai taupītu resursus un laicīgi sagatavotos 2024.gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu (MP) izsūtīšanai, aicinām iedzīvotājus pieteikties un saņemt maksāšanas paziņojumu elektroniski.

Atgādinām, ka ikvienam iedzīvotājam – nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam ir iespējams pieteikumu ērti aizpildīt elektroniski 3 soļos: 

  • Autorizējies www.epakalpojumi.lv.  
  • Sadaļā “Nekustamais īpašums” “E-pasta un SMS pieteikums” norādi pašvaldību, e-pasta adresi, mobilā tālruņa numuru. 
  • Apstiprini ievadītās e-pasta adreses pareizību, atverot saiti saņemtajā e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā.

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas pašvaldības fiziskām personām elektroniskā veidā nosūtījušas par 54 tūkstošiem vairāk nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu nekā pērn. 316 tūkstoši jeb 28,5% no fiziskām personām sagatavotajiem NĪN maksāšanas paziņojumiem ir nosūtīti uz e-pastu, bet 74 tūkstoši jeb 6,5% uz oficiālo e-adresi. Tomēr joprojām 709 tūkstoši NĪN maksāšanas paziņojumu fiziskām personām tiek sūtīti pa pastu, tai skaitā gandrīz 15 tūkstoši uz ārzemēm.

Iedzīvotāji joprojām ir kūtri elektronisko saziņas līdzekļu izmantošanā informācijas saņemšanā no pašvaldībām, līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana un piegāde pa pastu Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina veiktie aprēķini. Vidēja izmēra pašvaldībām šīs izmaksas gadā ir ap divdesmit tūkstošiem eiro. 

Datums: 2023. gada 29. augusts