Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Noslēdzies konkurss "Sakoptākā sēta"

Noslēdzies konkurss "Sakoptākā sēta"

Pētījumi liecina, ka strādāšana dārzā mazina depresiju un nemieru, palielina apmierinājumu ar dzīvi, pagarina mūža ilgumu un sniedz daudzus citus pozitīvus efektus. Šo mērķu sasniegšanu tuvina arī Vecpiebalgas apvienības pārvaldes konkurss "Sakoptākā sēta", tam šogad tika pieteiktas 22 privātmājas, krāšņi balkoni, sakoptas saimniecības, uzņēmumi, pašvaldības iestādes un teritorijas. Vērtēšanas komisijas uzdevums šoreiz bija īpaši grūts, jo pieteiktās privātmājas bija ļoti līdzvērtīgas, cita par citu krāšņākas, ar košiem puķu stādījumiem un sakoptu apkārtni. 

Prieks par katru, jo katrā jūtamas saimnieku rūpes un attieksme. Veidojas brīnišķīgi kolekciju dārzi: peonijas un astilbes Vecpiebalgas "Vecbutlēros", rozes "Magnolijās" Taurenes pagastā. Lavandu dārzs Dzērbenes "Andrēnos" šovasar bija īpaši skaists, šeit varēja smelt lavandu mieru jogas nodarbībās, gūt glezniecības iemaņas, ļauties skaistai foto sesijai. "Vecpiebalgas doktorāts" katru gadu tiek pieteikts konkursam, jo vecpiebaldzēni ļoti novērtējuši sakopto vidi, taču šogad saņemti pat četri pieteikumi, kas ir visaugstākā atzinība paveiktajam. Vairāki pieteikumi saņemti arī par Vecpiebalgas vidusskolas apkārtni un Vecpiebalgas viesistabu. Kafejnīca "Laura" ar katru gadu kļūst arvien ziedošāka un košāka. Pārsteidza un sajūsmināja "Ieviņi" Taurenes pagastā, Bānūžu ezera krastā, kas tika pieteikta kā kultūrvieta. Pāris gadu laikā šeit, brikšņainā ezera krastā, izveidota ainaviska atpūtas vieta, kurā turklāt var baudīt arī lieliskus koncertus. 

Uzvarētāji ir visi konkursa dalībnieki. Kādas mājas saimniece pat uzticēja mums pierakstītu stāstu par sava dārza tapšanu, kura noslēguma vārdi ir: "Šī ir vieta, kur mēs jūtamies laimīgi un atgūstam sevi tad, kad esam pazaudējušies. Šeit mēs rodam mieru un iedvesmu tālākiem dzīves piedzīvojumiem." 

Visus konkursa dalībniekus gada nogalē aicināsim uz pateicības pasākumu Dzērbenes pilī, un, kā ierasts, nākamajā vasarā visi konkursa dalībnieki saņems kopīgo balvu – ekskursiju uz skaistajiem dārziem. 

Krāšņo foto galeriju apskati ŠEIT

 

Datums: 2023. gada 31. augusts