Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aicina meistarus pieteikties pasākumam Satiec savu meistaru! 2023

Aicina meistarus pieteikties pasākumam Satiec savu meistaru! 2023

No 31.marta līdz 2.aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!” Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva, meistari rīko meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus u.tml.

"Satiec savu meistaru!" ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, un 2023.gadā pasākums notiks jau piecpadsmito reizi.

LNKC Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: "Šajā laikā ir mainījusies pasākuma norises forma, norises vietās izveidojušās dažādas tradīcijas. "Satiec savu meistaru" dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, vai atrast meistaru, kurš palīdz sagatavoties Dziesmu un deju svētkiem, darinot kādu tautastērpa sastāvdaļu. Pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums."

Kontaktpersona meistariem: Linda Rubena, e-pasts linda.rubena@lnkc.gov.lv, tālrunis 26658903.

Vairāk informācijas ŠEIT.

Datums: 2023. gada 20. februāris