Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

"Zaļie dzelzceļi" aicina!

"Zaļie dzelzceļi" aicina!

31.oktobris bija Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi”( Est-Lat 24) īstenošanas noslēdzošā diena.

Projekta realizēšanas laikā no 2017. gada 1. marta līdz 2019. gada 31. oktobrim – salīdzinoši neilgā laika periodā – ir izveidots zaļā ceļa maršruts divās valstīs, kas kopumā sasniedz aptuveni 300 km.

13,5 km ir mūsu novada teritorijā, Dzērbenes pagastā. Interesentiem jau kopš 2018. gada 6. augusta, kad notika mūsu posma atklāšanas velobrauciens – “Izzinošais velo piedzīvojums”, ir iespēja sportiskām atpūtas aktivitātēm izmantot veloceliņu, kas ved pa trasi, kur pirms 20 gadiem pēdējo reizi aizbrauca kravas vilciens Rīga- Ieriķi- Gulbene.

2019.gada 27. jūnijā Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Dzelzceļš” un Vecpiebalgas novada pašvaldība noslēdza zemes patapinājuma līgumu uz 5 gadiem. Tas paredz VAS “Latvijas Dzelzceļam” piederošos zemes gabalus un inženierbūves lietot veloceliņa/ slēpošanas trases vajadzībām. Pašvaldības pienākums ir trasi uzturēt lietošanai atbilstošā kārtībā. Pašvaldības intereses pilnvarota pārstāvēt ir Latvijas Zaļo ceļu asociācija.

Šobrīd VAS “Latvijas Dzelzceļš’ veic trasei pieguļošo īpašumu attīrīšanu no krūmiem, un situācija trasē ir darba procesā. Sākoties jaunai tūrisma sezonai, trase būs sakārtota un atkal sauksim: “ Zaļie ceļi” aicina!”
Jāpiemin, ka septembra sākumā Dikļos, Kocēnu novadā, norisinājās 9. Eiropas Zaļo ceļu apbalvošanas ceremonija. Galvenā balva Ekselences kategorijā nonāca pie Igaunijas – Latvijas pārrobežu projekta “Zaļie Dzelzceļi”. Tika izcelts neilgais laika posms, kura laikā bija iespēja izveidot zaļā ceļa maršrutus Latvijā un Igaunijā.

Video skatīt šeit: https://vimeo.com/314217643.

Datums: 2019. gada 8. novembris