Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Visām juridiskām personām no 2023.gada obligāta e-adrese

Visām juridiskām personām no 2023.gada obligāta e-adrese

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām, tostarp uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā. Ar tā palīdzību uzņēmēji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, izveidotu kontu jeb pastkastīti, varēs veikt oficiālu saraksti gan ar valsts,  gan pašvaldību iestādēm.

Juridiskas personas e-adresi var izveidot divējādi atkarībā no uzņēmuma dokumentu aprites apjoma – valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības vai biznesa sistēmā. Būtiski uzsvērt - lai izveidotu e-adresi, nav obligāti nepieciešama eID karte – e-adresi var izveidot arī ar eParaksts mobile. Plašākai informācija un iespēja pieteikties šeit https://mana.latvija.lv/e-adrese/

E-adreses izmantošana uzņēmējam nodrošina iespēju sūtīt dokumentus un ziņas, kā arī pieprasīt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus, tādējādi ietaupot gan izdevumus, gan laiku. Izmantojot e- adresi, ir iespējams savlaicīgi saņemt informāciju un dokumentus vienkopus.

Datums: 2022. gada 14. decembris