Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vecpiebalgā aizvadīta koka ēkas restaurācijas meistardarbnīca

Vecpiebalgā aizvadīta koka ēkas restaurācijas meistardarbnīca

No 14. līdz 16.jūlijam Vecpiebalgā, Brāļu Kaudzīšu memoriālajā muzejā “Kalna Kaibēni” norisinājās biedrības “Cēsu mantojums” rīkotā bezmaksas koka ēkas restaurācijas meistardarbnīca. 

Trīs dienu programmā dalībnieki apguva un nostiprināja prasmes vēsturiskas ēkās uzturēšanā, sākot ar krāsojuma atjaunošanu, pelējuma likvidēšanu un beidzot ar stiklošanas darbiem.
Dalībai meistarklasē tika apstiprināti 16 dalībnieki, lai gan gribētāju skaits bija krietni vien lielāks. Primāri tika apstiprināti dalībnieki no Piebalgas un Cēsu novada. 

Meistardarbnīcu vadīja būvgaldniecības izstrādājumu restaurators un biedrības ''Cēsu mantojums'' valdes priekšsēdētājs Jānis Tolpežņikovs.                      

“Kalna Kaibēni” par meistardarbnīcas vietu tika izvēlēta, jo ēka atbilda darbnīcas tematikai. Vieta, kur atrodas pati ēka ir ļoti vērtīga, kultūrvēsturiska un autentiska. Ēka ir paraugēka tām ēkām, kādas ir veidotas Piebalgas viensētās. Kā norādīja J.Tolpežņikovs, “Cēsu mantojumam” jau bija izveidojusies sadarbība ar Piebalgas muzeju apvienību “Orisāre” un tās vadītāju Līvu Gruduli, tāpēc bija skaidrs, ka sadarbība jāturpina. 

Biedrība meistardarbnīcas rīko divas reizes gadā. Viena meistardarbnīca saistīta ar mūriem un apmetumiem, otra – koku.
Pagājušajā gadā viena no meistardarbnīcām notika Ruckas parkā, kur parka mājai tika restaurēts mūris, savukārt Līgatnē, vienam no strādnieku dzīvokļiem tika restaurēta fasāde.

No 11. līdz 13.augustam Cēsīs, Gaujas ielā 11 notiks šī gada otrā meistardarbnīca. Darbnīcā iecerēts atjaunot ēkas fasādes dekoratīvo apmetumu.

Foto: Aivars Ošiņš.

 

Datums: 2023. gada 21. jūlijs