Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Notiks konkursa "Sakoptākā sēta 2022" godināšanas pasākums

Notiks konkursa "Sakoptākā sēta 2022" godināšanas pasākums

Vecpiebalgas apvienības pārvaldes pagastos šovasar jau piekto reizi norisinājās konkurss "Sakoptākā sēta".

Piektdien, 9.decembrī, plkst18.00 Dzērbenes Pilī notiks konkursa dalībnieku un viņu atbalstītāju godināšanas un pateicības pasākums. Pasākumā muzicēs Valdis Atāls ar draugiem. 

Konkursam tika pieteiktas:

  • sešas privātmājas - "Ciedras" (Dzērbenes pagastā) "Anderi", "Jaungropiņi" un "Kalna Antēni" (Kaives pagastā), Ezera iela 2 un "Jāņkalni" (Taurenes pagastā);
  •  divas lauku saimniecības - "Andrēni", (Dzērbenes pagastā) un "Urbiņi" (Taurenes pagastā);
  •  četras pašvaldības iestādes - Vecpiebalgas bērnudārzs "Mazputniņš", Vecpiebalgas vidusskola, Vecpiebalgas bibliotēka, Taurenes kultūras nams un pietura;
  • divi uzņēmumi - Vecpiebalgas doktorāts un Taurenes ambulance;
  • deviņi krāšņākie balkoni Vecpiebalgas pagastā: "Elektroni"-17, "Piebaldzēni"-15 un 17, "Priedulāji"-4 un 10, Smeiļu iela 1- 19, 25, 26 un 29. 

Daina Slaidiņa, Vecpiebalgas apvienības pārvaldes nekustamā īpašuma speciāliste stāsa:  "Kaives pagasta "Anderos" priecājāmies par krāsainību un saimnieka veidotajiem vides objektiem no visdažādākajiem materiāliem. 

Gleznainajos Ogres upes krastos atrodas "Jaungropiņi". Teritorijas plašums un reljefs ir īsts pārbaudījums dārza kopējiem. Šeit jūsmojām par vareno Sīrijas asklēpiju, agresīvu, bet skaistu nektāraugu, kuram nedrīkst ļaut lielu vaļu. 

"Kalna Antēnu" iekoptajā pagalmā vietu radušas lielas puķu dobes un dažādi kokaugi, arī šeit veldzi var gūt Ogres krastos iekārtotajā atpūtas vietā. 

Arī Ezera ielā 2, Taurenē ir gan tīkamas atpūtas vietias, gan sakopta saimnieciskā zona, bagātīgas puķu dobes, augļudārzs un pat lekni vīnogu stādījumi. 

"Jāņkalnos" reibām no krāsaino flokšu smaržām un apbrīnojām krāšņās hortenzijas, stādījumu daudzveidību un bagātību. 

"Ciedrās",  Dzērbenes pagastā, ir daudz skaistu veidojumu, bet visvairāk mums patika baltais stiklotais namiņš, kurā atgūt enerģiju pēc dienas darbiem. 

Lai arī "Andrēnusaimniecība vēl tikai top, šeit ir ko redzēt un par ko priecāties - iekoptie aromātiskie lavandu stādījumi būs pievilcīgs apskates objekts, uzkrāta arī  pirmā lavandu ēteriskās eļļas ieguves pieredze. 

Taurenes pagasta "Urbiņos" uzņem viesus, audzē un pārstrādā ķiplokus, piedāvā pašu gatavotus saldos  kārumus, aprūpē gaļas liellopu ganāmpulku, šeit katram ģimenes loceklim savi uzdevumi un pienākumi. 

Vecpiebalgas apvienības ārstniecības iestādēs Vecpiebalgas doktorātā un Taurenes ambulancē ārstē ne vien ar ārstu padomiem un izrakstītajām zālēm, bet arī ar dārza terapiju. Košie stādījumi rada pozitīvas emocijas un ļauj aizmirst raizes. 

Vecpiebalgas bērnudārzs "Mazputniņš" šovasar piedzīvoja apjomīgus remontus, taču tie netraucēja krāšņo puķu ziedēšanai. 

Atrodoties zem viena jumta ar "Mazputniņu", neatpaliek arī Vecpiebalgas bibliotēka ar krāsās un faktūrās pārdomātajām augu kompozīcijām.

Vecpiebalgas vidusskolas darbīgais kolektīvs arī šogad radījis pievilcīgu skolas ārtelpas vidi, kas patīkama gan vecpiebaldzēniem, gan viesiem.

Taurenes Kultūras nama apkārtnes atpūtas zona ir lielisks papildinājums Nēķena muižas parkam. Novērtējām arī Autobusu pieturas pārvērtības ar spēcinošo uzrakstu, grāmatu apmaiņas namiņu un vēsturiskajiem zīmējumiem.

Konkursam pieteikto balkonu skaits šogad bija rekordliels. Visi pieteiktie balkoni atrodas Vecpiebalgā. Katrs atšķirīgs, citā krāsainu ziedu pārpilnība, citā vienoti krāsu toņi. Ļoti patika "Smeiļu ielas 1" mājas pirmā stāva balkonu kompozīcijas papildinājums ar krāšņajām dobēm. Katrs ziedošais balkons iepriecina ne tikai tā saimniekus, bet arī kaimiņus un  garāmgājējus". 

 

 

 

Datums: 2022. gada 24. novembris