Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Noslēdzies biedrības "PINS" un Cēsu novada Sociālā dienesta projekts Latvijas un Ukrainas jauniešiem

Noslēdzies biedrības "PINS" un Cēsu novada Sociālā dienesta projekts Latvijas un Ukrainas jauniešiem

No 1.jūnija līdz 27.jūlijam Cēsu novadā un Cēsīs norisinājās biedrības “PINS” un Cēsu novada Sociālā dienesta kopīgi veidotais projekts “Cilvēks cilvēkam”.

Projekta mērķis bija palīdzēt Ukrainas bēgļiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem integrēties Latvijā, gleznainajā Cēsu novadā, sajust Latvijas iedzīvotāju rūpes un dot iespēju Latvijas jauniešiem sniegt Ukrainas jauniešiem savu atbalstu.

Projekts sniedza gan Ukrainas, gan arī Latvijas jauniešiem iespēju dalīties ar savu kultūru un savas valsts tradīcijām, prezentēt un aizstāvēt savu viedokli, aktīvi diskutēt un jēgpilni darboties. Vienlīdz projekts palīdzēja jauniešiem uzlabot krievu un latviešu valodas zināšanas, zināšanas par abu valstu vēsturi, ģeogrāfiju, mākslu, mūziku un sportu. Projektā piedalījās pieci Latvijas un pieci Ukrainas jaunieši no dažādām sociālajām grupām, kuri dalījās savā pieredzē, atbalstīja un iedvesmoja risināt problēmas.

Viena no dalībniecēm atzina: “Man ļoti patika šis projekts, tas deva iespēju iepazīt jaunus draugus, interesanti pavadīt laiku un iemācīties kaut ko jaunu – citas valsts kultūru, ēdienus, cilvēkus un valodu”.

Projekts tika īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024.gadam un konkursa “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā” gaitā.

 

Datums: 2022. gada 2. augusts