Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

No 15.februāra var pieteikties jauniem valsts atbalsta veidiem apkures izmaksu daļējai kompensēšanai

No 15.februāra var pieteikties jauniem valsts atbalsta veidiem apkures izmaksu daļējai kompensēšanai

Saistībā ar energoresursu cenu pieaugumu, valsts atbalstam apkures izmaksu daļējai kompensācijai no 15.februāra var pieteikties arī mājsaimniecības, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai marķēto dīzeļdegvielu. To varēs saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Kompensācijas apmērs:

  • Sašķidrinātā naftas gāze – kompensācija 50 % apmērā no iegādes cenas, kas pārsniedz 0,91 EUR/kg bez PVN, bet ne vairāk kā 1,29 EUR/kg bez PVN. Atbalsts paredzēts līdz 1000 kg sašķidrinātās naftas gāzes (propāna-butāna gāzes) iegādei.
  • Marķētā dīzeļdegviela – kompensācija 50 % apmērā no iegādes cenas, kas pārsniedz 0,69 EUR par litru bez PVN, bet ne vairāk kā 2,01 EUR par litru bez PVN. Atbalsts paredzēts līdz 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādei.

Turpinās iesniegumu pieņemšana par apkurei iegādāto malku, koksnes granulām, briketēm un elektroenerģiju. Savukārt centralizēti piegādātās apkures lietotājiem valsts atbalsts tiek automātiski piemērots rēķinos. Automātiski atbalsts tiek piemērots arī dabasgāzes patērētājiem.

Iesniegumi par gāzes un dīzeļdegvielas apkures kompensāciju jāiesniedz līdz šā gada 30.aprīlim.

Vairāk par pieteikšanos valsts atbalstam apkurei meklē ŠEIT.

Datums: 2023. gada 15. februāris