Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Māksliniece-grafiķe Ērika Māldere un dizaineris Aigars Lenkevičs par pārcelšanos uz dzīvi Dzērbenē

Māksliniece-grafiķe Ērika Māldere un dizaineris Aigars Lenkevičs par pārcelšanos uz dzīvi Dzērbenē

Aktualizējot jaunienācējus laukos kā nozīmīgu un perspektīvu vietējās kopienas daļu, Vidzemes plānošanas reģions ir sagatavojis video, kurā par savu pārcelšanos uz dzīvi Vidzemes laukos stāsta divas ģimenes. Viena no tām – māksliniece-grafiķe Ērika Māldere un dizaineris Aigars Lenkevičs (Cēsu novads), kuri ikdienā vada Dzērbenes radošo māju "Memberi” un prasmīgi kombinē papīru ar gaismu “Lampu dizaina  darbnīcā”. 

VIDEO skatāms šeit.

Jaunienācēji Latvijas laukos ir nozīmīga kopienas daļa - tie ne tikai piepilda pamestas mājas, bet atved sev līdzi pilsētas pieredzi un prasmes, tā palīdzot jaunajai dzīvesvietai augt un attīstīties. 

“Jau 15 gadus mēs braucām cauri Dzērbenei (..), ieraudzījām skaistu māju un iekārojām. Te ir bijis gan veikals, gan kafejnīca, gan dzīvokļi, un tas tagad viss ir mūsu īpašumā. Nelolojam ilūzijas, ka mēs te būsim visu izdarījuši – atstāsim kaut ko arī nākamajām paaudzēm padarīt. Esam pieraduši pie nepadarītu darbu sajūtas – darbi apkārt ir visu laiku, jāsaliek tikai prioritātes, ko darīsim vispirms, ko pēc tam. (..) Ja jūs šaubāties, iesakām noteikti rīkoties un nevilkt garumā. Neko nevajag atlikt, negaidiet – labāk nebūs!” – tā saka mākslinieku pāris Ē. Māldere un A. Lenkevičs.
 
Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs tika pieteikti 2021. gadā Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā akcijā “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”. Kopumā akcijā tika saņemti 39 pieteikumi par 32 kaimiņiem-jaunienācējiem, daļa no tiem bija pieteikti vairākas reizes.

Akcijas mērķis bija ne tikai dot iespēju vietējai kopienai apzināties tās ciešās saites un palepoties ar jauniegūtajiem kaimiņiem – draugiem, bet, izzinot jaunienācēju stāstus, iedvesmot un iedrošināt arī citus dzīvei laukos, identificējot šķēršļus un motivējošos faktorus, kas kavēja vai paātrināja procesu. 

Aicinām iepazīties ar šiem un citiem jaunienācēju stāstiem Latvijā un Eiropā digitālā starptautiska mēroga labo prakšu atlantā: https://hub.polirural.eu/best-practises (stāsti publicēti angļu valodā). 
 
Par PoliRural (Horizon 2020)
Projekts “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem” (PoliRural) tiek īstenots Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 ietvaros. Tajā spēkus apvienojuši 36 partneri no 16 valstīm. Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Lauku forums,  Agroresursu un ekonomikas institūts un uzņēmums Baltic Open Solutions Center.
 
Projekta “PoliRural” mērķis ir sekmēt lauku politikas attīstību, izveidojot spēcīgu lauku ekosistēmā ieinteresēto personu kopienu un izstrādājot konceptuālu lauku ekosistēmas modeli. Vairāk par projektu uzziniet https://polirural.eu/.  Par projekta aktivitātēm Vidzemes plānošanas reģionā lasiet VPR mājaslapā www.vidzeme.lv, sadaļā “Projekti”.

Jautājumiem: Lelde Ābele, projekta PoliRural vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lelde.abele@vidzeme.lv 
 
Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv
 

 

Datums: 2022. gada 15. septembris