Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vidzemes iekļaujošā nedēļa ar pasākumiem ikvienam

Vidzemes iekļaujošā nedēļa ar pasākumiem ikvienam

No 26.septembra līdz 1.oktobrim pirmo reizi Vidzemē Iekļaujošās nedēļas laikā notiks virkne pasākumu, kad ikviens iedzīvotājs aicināts uz kopīgu darbošanos jaunizveidotajos dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos un specializētajās darbnīcās reģiona pašvaldībās.

Nedēļas garumā dažādās vietās Vidzemē plānoti vairāk nekā 15 dažāda formāta un tematikas pasākumi, tostarp praktiskās darbnīcas, meistarklases un diskusijas.

Smilšu kino, māla apstrādes, šūšanas, pleķošanas, grafiti, burgeru gatavošanas meistarklases, dabas materiālu paklāju veidošana, sveču liešana, ziepju darbnīca, labdarības tirdziņš, tikšanās ar uzņēmējiem un demokrātiskas sarunas par iekļaujošu sabiedrību – tā ir tikai daļa no pasākumiem, kuros būs iespēja līdzdarboties kopīgi ar šo pakalpojumu dalībniekiem. Informāciju par katru no notikumiem aicinām aplūkot šeit.

Pasākumi ir bez maksas. Daļai no tiem ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Šo aktivitāšu mērķis ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz līdz šim paveikto sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveidē pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kas noris valstī īstenotā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros. Vidzemē sadarbībā ar pašvaldībām to īsteno šī pasākuma iniciators – Vidzemes plānošanas reģions.

Vidzemes iekļaujošās nedēļas pasākumi notiks dažādās vietās Madonas, Gulbenes, Cēsu, Valmieras, Alūksnes, Smiltenes un Valkas novadā. Tos sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un pašvaldībām organizē arī biedrības ''Dēms'', ''Cerību spārni'', ''Latvijas Samariešu apvienība'', ''Drustu acs'', ''Latvijas Sarkanais Krusts'' Vidzemes komiteja, nodibinājums ''Alūksnes un Apes novada fonds'', "Latvijas Evanģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs" kopienas centrs ''Baltā ūdensroze'' un SIA ''Terra Opemele''.

Projekta mērķis ir Vidzemes plānošanas reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. 

Vidzemes iekļaujošo nedēļu kā pasākumu kopumu organizē Vidzemes plānošanas reģions projekta ''Vidzeme iekļauj'' ietvaros sadarbībā ar pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. 

Datums: 2022. gada 22. septembris