Vecpiebalgas novada pašvaldība Vecpiebalgas novada pašvaldība
Alauksta 4, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122, Latvija
+371 64107279, 64125751, mob. +371 28381960
+371 64161969 (fakss vienots visām novada iestādēm)
vecpiebalga@vecpiebalga.lv
·  Fotoalbums
·  Svētku fotomirkļi 2016
·  Svētku fotomirkļi 2015
·  Svētku fotomirkļi 2014
·  Svētku fotomirkļi 2013


<< Marts 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829303166386

VECPIEBALGAS NOVADA PAŠVALDĪBAS DALĪBA ES PROGRAMMAS "EIROPA PILSOŅIEM" AKTIVITĀTĒS
16.05.2016


       Aprīļa beigās no konferences Itālijā atgriezās pašvaldības pārstāvji, kuru ikdienas pienākumi  saistīti ar dažādu pašvaldības funkciju veikšanu. Uz projekta konferenci, kas tika finansēta no ES fondu līdzekļiem, mūsu novada pašvaldību uzaicināja  Mesīnas provinces Pagliaras pašvaldība. Projekta pasākuma „Vietējie izaicinājumi par iespēju vienlīdzību Eiropā”  mērķis - apvienot cilvēkus, kas nāk no dažādām valstīm: Itālijas, Spānijas, Slovākijas, Latvijas un Ungārijas, lai veicinātu   aktīvu līdzdalību demokrātiskajos procesos,  diskutētu par solidaritātes, dzimumu un līdztiesības problēmām un  vienotos kopīgā nostājā, noslēdzot institucionālu sadarbības līgumu. Visi projektā iesaistītie partneri konferencē prezentēja izstrādātās idejas šī dokumenta izveidei, apaļā galda diskusijās analizējot tādus tematus kā: integrācija, dzimumu solidaritāte, uzņēmējdarbības iespējas sievietēm un jauniešiem,  dzimumu līdztiesība un vienlīdzīgas darba iespējas vīriešiem un sievietēm vietējā sabiedrība.

      Lai pārrobežu sadarbības partneri gūtu priekšstatu par pašvaldību, kuru pārstāvam,  videosižetu par Vecpiebalgas novadu sagatavoja un pārējo dalībvalstu pārstāvjus  ar novada dabas un kultūrvēstures bagātībām iepazīstināja projektu vadītāja  Inese Asarīte – Kokina. Par jauniešu iespējām uzņēmējdarbības vidē runāja Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Lelde Burdaja.    

      Sieviešu un vīriešu līdztiesība ir viena no Eiropas Savienības pamatvērtībām. Viens no konferences uzdevumiem bija kopīgo un atšķirīgo problēmu konstatēšana. Jo augstāks ir sabiedrības izglītības līmenis, jo mazāk atšķirību līdztiesības jautājumos. Dzimumu līdztiesības principu īstenošana pozitīvi ietekmē ekonomikas izaugsmi, jo, uzlabojot sieviešu ekonomisko statusu, palielinās arī ģimenes ekonomiskais statuss kopumā. Tomēr jāatzīst, ka dzimumu atšķirības pastāv un darba tirgū sievietes vēl aizvien vairāk pārstāvētas ir zemāk apmaksātajās nozarēs, bet nepietiekami – amatos, kuros tiek pieņemti lēmumi. Līdzīga problēma darba tirgū ir jauniešiem – darba devēju prasības bieži ir nepamatotas, piemēram, no tikko izglītību ieguvušajiem jaunajiem speciālistiem tiek prasīta darba pieredze.      

      Dalība konferencē sniedza pilnīgāku priekšstatu par citu ES dalībvalstu vietējo pašvaldību darbu, tā bija gan lieliska iespēja paskatīties uz problēmām no malas un piedāvāt savu problēmas risinājumu, gan arī izglītoties no citu valstu pieredzes jautājumos, kas saistīti ar sociālās uzņēmējdarbības lomu sociālās nevienlīdzības mazināšanā.Sociālā dienesta vadītāja Velga Berķe atzīst: „Šāda līmeņa pasākumā, kurā tiek diskutēts par sociāliem jautājumiem,  piedalos pirmo reizi, iespaidu ir daudz, taču galvenais - dalība konferencē ļāva paskatīties uz problēmām no cita skatu punkta, kā arī apzināt labās prakses un starptautisko pieredzi, ko arī mēs varam izmantot savā darbā.”     

      Konferences dalībniekiem bija arī iespēja iepazīties arī ar Pagliaras pašvaldību, kas atrodas Sīcīlijā, aptuveni 180 km no Palermo un 25 km no provinces centra - Mesīnas. Lielākie ciemati pašvaldības teritorijā ir 2 -   Rocchenere un Locadi. Konferences laikā pasākuma organizatori piedāvāja arī iepazīties ar blakus esošo kopienu -  Mandanici,  Savoca, Taorminu – vietējo iestāžu darbu. 

     

      Projekta pasākumu programmu skatīt šeit... 

Ielādēju...
Ielādēju...      Atpakaļ