Vecpiebalgas novada pašvaldība Vecpiebalgas novada pašvaldība
Alauksta 4, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122, Latvija
+371 64107279, 64125751, mob. +371 28381960
+371 64161969 (fakss vienots visām novada iestādēm)
vecpiebalga@vecpiebalga.lv
·  Fotoalbums
·  Svētku fotomirkļi 2016
·  Svētku fotomirkļi 2015
·  Svētku fotomirkļi 2014
·  Svētku fotomirkļi 2013


<< Janvāris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

60036

NOMETNE "ČETRAS ATSLĒGAS" NOSLĒGUSIES
19.08.2015


Augusta vidū Līgatnē tika organizēta nometne Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas talantīgajiem jauniešiem "ČETRAS ATSLĒGAS". Šajā nometnē tika pilnveidotas valodu kompetences kopā ar latviešu, angļu, krievu un franču valodas skolotājiem no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Līgatnes novada vidusskolas un Amatas pamatskolas. Četrdesmit aktīvu, zinātkāru un dzīvespriecīgu jauniešu vecumā no 12 līdz 14 gadiem mēģināja atrast savos atmiņu kambaros jau labi aizmirstas lietas, mācījās ko jaunu, lasīja seno latviešu druku, dzejoja, sērfoja internetā, tuvāk iepazīstot britu slavenības, sportistus. Pie "samovara", dzerot "čaju" no tasītēm, iepazina krievu tautas tradīcijas, simbolus, dziesmas. Tika sarīkots skaistuma konkurss Matrjoškām un jaunieši iemācījās vienu no vecāku bērnības mīļdziesmiņām "... es guļu saulītē..." Un, protams, palēnām vien kāpa augšup pa Eifeļtorņa 1665 pakāpieniem. 

Nometnes dalībnieki tikās ar cilvēkiem, kuros vērts ieklausīties - Līgatnes novada domes priekšsēdētāju Aināru Šteinu. Iepazina puisi, kurš atpazīstams kā BMX lielmeistars un viens no "Ghetto games" organizatoriem - Arti Žentiņu, Kristapu Krafti - aktīvu jaunieti, kurš nebaidās uzdrīkstēties, izmēģināt dzīves piedāvātās iespējas. Pašlaik puisis studē Dānijā, bet pirms tam ilgāku laiku pavadījis Ķīnā. Šoreiz stāsts par ķīniešu valodu, mērķtiecību un uzņēmību. Nometnes dalībnieki devās pastaigās, orientējās pa Līgatni, darbojās interaktīvās nodarbībās Līgatnes Dabas takās. Kādu vakaru jaunieši baudīja kopā ar hennas mākslinieci Sabīni, iegūstot elegantus tetovējumus. Un kur tad vēl sportiskās aktivitātes - Vasaras olimpiskās spēles, kuriem vēl nav 16, dažādas jautras aktivitātes un netradicionālu sporta veidu iepazīšana.

Vecāku vakarā jaunieši tikās stadionā, lai izspēlētu gadsimta cienīgu futbola maču pret vecākiem un startēja dažādos veidos un ātrumos bezgala jautrās stafetēs.

Tika rīkots arī "Novadu lielīšanās vakars". Bija tik patīkami vēlreiz pārliecināties, cik ļoti bērni mīl un lepojas ar saviem dzimtajiem novadiem. Šoreiz sacensībās uzvarēja Raunas un Pārgaujas lielībnieki. Noslēguma pasākumā jaunieši ar milzu aizrautību rādīja pašvaldību vadītājiem, draugiem, vecākiem, novadu vadītājiem vai pārstāvjiem, ko tik visu nometnes laikā paguvuši paveikt. Kā atzina Amatas novada vadītāja Elita Eglīte: "Ir grūti būt savā klasē labākajam, vēl grūtāk būt labākajam savā skolā un noteikti ir ļoti grūti būt labākajam starp tik daudziem labākajiem kā šeit, nometnē.." Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs aicināja visus čakli mācīties jaunajā mācību gadā, lai arī nākamajā vasarā varētu piedalīties nometnē "Četras atslēgas", kas tiks rīkota Priekuļu novadā.

Nometne organizēta ar Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novadu pašvaldību finansiālu atbalstu. Šogad īpašs paldies par atsaucību Līgatnes novada pašvaldībai un Līgatnes novada vidusskolas darbiniekiem.

Nometne izskanēja ar atvadu vārdiem: Iztīriet no savām kabatām šaubu un nedrošības gružus, noticiet savām spējām un varēšanai. Lai izdodas! Esiet laimīgi!

Plašāka informācija un bilžu galerija pieejama vietnē: cetrasatslegas.blogspot.com

Ielādēju...      Atpakaļ