Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Tuvākajos gados elektroapgādes uzlabošanā Cēsu novadā plāno ieguldīt 3,6 miljonus eiro

Tuvākajos gados elektroapgādes uzlabošanā Cēsu novadā plāno ieguldīt 3,6 miljonus eiro

Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti Cēsu pilsētā un novadā, elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS "Sadales tīkls" tuvākajos gados plāno vērienīgas investīcijas elektroapgādes infrastruktūras modernizācijā. Kopējais investīciju apjoms 2024.gadā un 2025.gadā plānots apmēram 3,6 miljoni eiro.

Par plānotajām investīcijām un citām aktualitātēm "Sadales tīkla" pārstāvji klātienes vizītē informēja Cēsu pašvaldības pārstāvjus. Tikšanās notika decembra vidū, tajā piedalījās arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Jau tuvākajā laikā tiks sākts darbs gan pie elektrolīniju (vai to posmu) modernizācijas, gan transformatoru punktu pārbūvēm, tādējādi uzlabojot elektroapgādi iedzīvotājiem un uzņēmumiem Vecpiebalgas, Zaubes, Nītaures, Līgatnes, Drabešu, Raiskuma, Straupes, Jaunpiebalgas, Liepas un citos pagastos. Šiem darbiem plānotais kopējais investīciju apjoms 2024.gadā sasniedz 1,8 miljonus eiro.

Sadales operatora pārvaldībā ir elektrolīnijas visā Latvijā, un to kopgarums pārsniedz 92 000 kilometru. No tām Cēsu novadu caurvij elektrolīnijas vairāk nekā 3700 kilometru garumā, un jau līdz šim veiktās investīcijas ļāvušas nodrošināt, ka apmēram 60% novada elektrotīkla attīstīti izolētos risinājumos (kabeļi vai piekarkabeļi).

"Pakāpeniski turpināsim stiprināt novada elektrotīkla drošumu un elektroapgādes kvalitāti – paldies Cēsu pašvaldībai par ieinteresētību un vienmēr konstruktīvo sadarbību! Mūsu ilgtermiņa mērķis ir virzība uz pilnībā izolētu elektrotīklu Latvijā – apzināmies nākotnes elektrifikācijas tendences un nav šaubu, ka drošs, stiprs elektrotīkls kļūs arvien būtiskāks katra uzņēmēja un katra iedzīvotāja ikdienā," norāda "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Papildus tam Cēsīs nākamgad plānots izbūvēt arī vairāk nekā 30 pieslēgumpunktus (spraudņus) publisku elektroauto uzlādes staciju attīstībai, tajā ieguldot šim mērķim piešķirto Eiropas Atveseļošanas fonda finansējumu. Konkrētais projekts paredz, ka sadales operators izbūvē nepieciešamo elektroapgādes infrastruktūru (no kopējā elektrotīkla līdz uzskaites sadalnei), savukārt pašas uzlādes stacijas attīsta sadarbības partneri – dažādas valsts pārvaldes institūcijas. Tās joprojām aicinātas pieteikties sadarbībai! Plašāk par šo projektu var lasīt "Sadales tīkla" mājaslapā.

Ieguldījumus Cēsu pilsētas un novada elektrotīklā plānots turpināt arī 2025.gadā, tam paredzot līdzīgu kopējo finansējumu – 1,8 miljoni eiro.

Ar plānotajiem elektrotīkla investīciju projektiem un to aktuālo statusu dažādos novados iedzīvotāji var iepazīties "Sadales tīkla" mājaslapā www.sadalestikls.lv pieejamā Elektrolīniju rekonstrukcijas darbu kartē.

Nodrošināt vienmērīgu elektrosistēmas atjaunošanu un modernizāciju ir viens no elektroenerģijas sadales sistēmas operatora galvenajiem uzdevumiem. Tādējādi gadu no gada tiek uzlabota elektroapgādes kvalitāte, vienlaikus parūpējoties par to, lai ilgtermiņā būtiski nemainītos sistēmas elementu vidējais vecums, atjaunojamā elektrotīkla apjoms, kā arī nepieaugtu remontdarbu apjomi. To, ka ieguldītās investīcijas sniedz rezultātu, apliecina elektroapgādes kvalitātes rādītāji – vidējais elektroapgādes pārtraukumu ilgums vienam klientam gadā Latvijā ir zemākais Baltijā – 240 minūtes, kamēr Lietuvā 336 un Igaunijā 309 minūtes (2022. gada dati).

Datums: 2023. gada 16. decembris