Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

"EKO ZVANS" – piesaki elektrotehnikas izvešanu un laimē!

"EKO ZVANS" – piesaki elektrotehnikas izvešanu un laimē!

Lai veicinātu elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu (EEIA) nodošanu atkritumu apsaimniekotājam, kas nodrošinās to nenonākšanu dabā un nodošanu pārstrādei, kā arī, lai vērstu uzmanību uz bojātu EEIA lietošanas bīstamību, kā arī ilgtspējīgu iekārtu iegādes nozīmīgumu, SIA ''ZAAO'' sadarbībā ar AS ''Sadales tīkls'' un SIA ''Karcher'' no 2023.gada 4.septembra līdz 29.septembrim organizē EEIA nodošanas akciju ''EKO ZVANS!'', kurā var piedalīties ikviena SIA ''ZAAO'' darbības reģionā dzīvojoša fiziska vai juridiska persona.  Tās laikā telefoniski pieteikto, neizjaukto elektrisko un elektronisko iekārtu izvešana no adreses tiks veikta bez maksas. Dalībnieki, kas iesaistījušies akcijā, piedalīsies arī vērtīgu balvu izlozē.  

Lai piedalītos akcijā: 

  1. Pārskati, vai mājsaimniecībā ir nolietota, neizjaukta EEIA iekārta/-as, kas darbināma ar elektrību vai baterijām, ar kopējo izmēru vismaz 60x40x40 cm. 
  2. No 4.septembra līdz 29.septembrim darba dienās no plkst.8.00 līdz plkst.17.00 zvani uz tālruņa numuru 26132288. 
  3. Piesaki izvešanu, precizējot nododamo elektroierīču skaitu, veidu un adresi. 
  4. Ja vēlies piedalīties akcijas balvu izlozē, veicot pieteikumu, sniedz atļauju un nepieciešamo informāciju reģistrācijai akcijā. 
  5. Vienojoties ar SIA “ZAAO” speciālistu par izvešanas laiku, nodrošini elektrotehnikas novietošanu brīvi pieejamā vietā, ārpus telpām – pie kāpņu telpas ārdurvīm, biroja ārdurvīm, iebraucamā ceļa malā, konteineru laukumā u.tml., lai SIA ''ZAAO'' darbinieki var nodrošināt elektrotehnikas savākšanu (klienta klātesamība savākšanas brīdī nav nepieciešama).  

Starp visiem akcijas pieteikumiem oktobra sākumā tiks veikta šādu balvu izloze:

  • CIETO GRĪDU TĪRĪTĀJS, Karcher.
  • AKUMULATORA PUTEKĻSŪCĒJS, Karcher.
  • STUMJAMA SLAUCĪŠANAS MAŠĪNA S 4 TWIN, Karcher.
  • AS ''Sadales tīkls'' sadzīvē noderīgas balvas.

Vēršam uzmanību, ka ikviens klients akcijā piedalās tikai vienu reizi, līdz ar to visas nododamās EEIA jāpiesaka vienā reizē! Tāpat lūdzam jau pieteikuma brīdī informēt SIA ''ZAAO'' speciālistu par nepieciešamību sagatavot un nosūtīt aktu kā apliecinājumu par EEIA savākšanu un nodošanu pārstrādei.

Elektriskās un elektroniskās iekārtas, kuras izmantojam mājsaimniecībās, birojos, ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, elementiem, kuru sastāvā ir arī kaitīgas vielas, tādēļ ir būtiski tās neuzkrāt, nodot atkritumu apsaimniekotājam. SIA ''ZAAO'' Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja A.Smalkā Boriseviča norāda: ''Katra mājsaimniecībā vai birojā sastopamā elektroiekārta var saturēt dažādas vielas, kā, piemēram, freonu, dzīvsudrabu, svinu, hromu, tāpēc tās nedrīkst nonākt vidē, mājsaimniecības bēniņos vai tikt ievietotas sadzīves atkritumos. Nododot EEIA pārstrādei, ir iespēja taupīt dabas resursus, jo pārstrādē nonākušās EEIA tiek izmantotas jaunu iekārtu ražošanā.''

Ne tikai nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas var būt bīstamas. AS ''Sadales tīkls'' Mācību centra elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats uzsver: "Arī bojātu elektrotehniku nevajadzētu lietot. Pat, ja bojājums šķiet maznozīmīgs, tās turpmāka izmantošana var apdraudēt ikvienu mājsaimniecībā dzīvojošo. Arī neliels elektroierīces defekts var izraisīt spēcīgu strāvas triecienu, un tas var kļūt dzīvībai bīstams strāvas iedarbību pastiprinošos apstākļos, piemēram, netīšām aizskarot defektu ar mitrām rokām. Diemžēl katru gadu cilvēki gūst smagas traumas, lietojot bojātu sadzīves tehniku. Šogad dažādos apstākļos Latvijā jau 17 cilvēki guvuši elektrotraumas, to vidū 7 bērni. Iespēja nodot pārstrādei savu laiku nokalpojušu elektrotehniku ļaus ne vien rīkoties atbildīgi pret vidi, bet padarīt mājokli elektrodrošāku!"

Akcijas organizatori aicina ikvienu būt atbildīgam gan elektroiekārtu lietošanā, gan nolietotu elektrisko un elektronisko iekārtu utilizēšanā, gan arī jaunu iegādē, izvēloties kvalitatīvas ierīces, kas ilgtermiņā palīdzēs ietaupīt izmaksas par remontu, utilizēšanu, jaunu preču ražošanu, taupot dabas resursus un sperot soli ilgtspējīgas vides veidošanā.

SIA ''Karcher'' servisa vadītājs Lauris Baltgalvis atzīst: ''SIA "Karcher" ilgtermiņa mērķis ir ne tikai rūpēties par tīru, sakārtotu un sakoptu vidi, bet arī par tās ilgtspējīgu saglabāšanu. Jau šobrīd aktīvi strādājam pie klimata ziņā neitrālas ražošanas, pārstrādes procesu ieviešanas un plastmasas iepakojumu samazināšanas. Lai saudzētu dabu un nodrošinātu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, SIA "Karcher" stingri iestājas par pareizu nolietotās elektrotehnikas, rezerves daļu, akumulatoru un citu materiālu pārstrādi un to nenonākšanu dabā. Esam ļoti gandarīti par "EKO ZVANS" akciju un aicinām piedalīties ikvienu!''

2022. gada akcijas ''EKO ZVANS'' laikā tika saņemti 870 pieteikumi, no klientu adresēm savācot ap 100 tonnu EEIA. Šajā pavasarī akcijā ''Vislatvijas elektro talka'' SIA ''ZAAO'' EKO laukumos tika savāktas 128,78 tonnas EEIA, apliecinot, ka šāda veida atkritumi ik gadu ir bieži sastopami mājsaimniecībās.  

Atgādinām, ka nolietotas EEIA ikdienā bez maksas var nodot kādā no SIA ''ZAAO'' EKO laukumiem, (iedzīvotāji nepiedalās akcijā ''EKO ZVANS!'') vai pieteikt to izvešanu no adreses, samaksājot 4,60 EUR transporta maksu, kas akcijas periodā netiek piemērota.  

 

Akcijas nolikums www.zaao.lv  

Datums: 2023. gada 30. augusts