Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu novada jaunieši "lauž robežas"

Cēsu novada jaunieši "lauž robežas"

Laikā no 27.jūnija līdz 20.jūlijam visās Cēsu novada apvienību pārvaldēs, īstenojot projekta “Lauzt Robežas” aktivitātes, norisinājušās jauniešu vajadzību izziņas darbnīcas, kurās jaunieši novērtēja savas iespējas iesaistīties un līdzdarboties, kā arī definēja savas vajadzības un vēlmes aktīvākai līdzdalībai savā kopienā un visā Cēsu novadā.

Gūtas atziņas jauniešu darbnīcās

Darbnīcās jaunieši par galvenajiem trūkumiem aktīvākai līdzdalībai minēja dažādus iemeslus, kas raksturīgi konkrētām teritorijām, piemēram, jaunatnes darbinieka neesamība, pārāk maz jauniešu auditorijai piemērotu izklaides vietu, sabiedriskā transporta trūkums, jauniešu aktivitātēm paredzēto telpu neesamība vai atrašanās tiem neērtās vietās – tālu no dzīvesvietas un izglītības iestādes vai vietā, kur reti kursē sabiedriskais transports. Tāpat arī vairākās darbnīcās izskanēja jauniešu viedokļi par nepieciešamību uzlabot vai atjaunot pieejamo kādu publisko sporta vai kultūras infrastruktūru – basketbola laukumu, stadionu, skeitparku, estrādi.

“Lai gan jaunieši detalizēti spēja pastāstīt par trūkumiem viņu vietējā apkaimē, vēl detalizētāk tie varēja pastāstīt par resursiem, kas viņiem pieejami, – par vietējās kopienas pozitīvajām iezīmēm, par kultūras un sporta pasākumiem, tūrisma objektiem, uzņēmumiem un iestādēm. Aizrautība, ar kādu jaunie cilvēki stāstīja par savu dzīvesvietu, liecina par to, ka viņi jūtas piederīgi tai,” komentē projekta koordinatore Iluta Balode.

Projektu īsteno jauniešu biedrība “Youth for City – City for Youth”, un tā īstenotāji to raksturo tā: “Robežas ir ļoti dažādas – tādas, kas kartē atdala teritorijas, tādas, ko paši uzceļam vai iezīmējam savā prātā vai tādas, ko rada dažādi šķēršļi, piemēram, veselība, sabiedrība, ekonomiskie vai ģeogrāfiskie šķēršļi. Ar šo projektu vēlamies jauniešiem parādīt, ka neviena robeža nav par platu vai augstu, lai iesaistītos, īstenotu savus mērķus, pilnveidotu savu personību, kā arī izteiktu savu viedokli un pārstāvētu savas intereses. Sadarbojoties, atrodot savus domubiedrus, līdzdarbojoties un esot kopā ar līdzīgi domājošiem, viss ir iespējams!

Noslēguma pasākums “Lauzt Robežas” Mārkulīčos

Projekta noslēgumā 9. un 10. augustā mednieku apmācību un atpūtas bāzē “Mārkulīči”, Straupes pagastā,  norisināsies Cēsu novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt Robežas”. Šis pasākums norisināsies jau piekto reizi. Saliedēšanās pasākuma tradīciju aizsāka Pārgaujas jaunieši, bet pirmo reizi tajā piedalīsies jaunie cilvēki no visa Cēsu novada.

Datums: 2022. gada 22. jūlijs