Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Atgādinājums par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus

Atgādinājums par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus

Cēsu novadā kopš 27.novembra noteikts aizliegums atrasties uz publisko vai pašvaldības valdījumā esošo ūdenstilpju ledus! Par atrašanos uz ūdenstilpju ledus noteikta administratīvā atbildība un par šo noteikumu pārkāpumu piemērojams brīdinājums vai naudas sods 100 eiro apmērā.

Ņemot vērā laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes secināts, ka aizvien pastāv iespējamība, ka ledus kārta neveidojas pietiekami izturīga un atrašanās uz tā varētu būt bīstama. “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība” veic apsekojumus, lai izveidotu sarakstu ar tām ūdenstilpēm, uz kurām šis aizliegums neattieksies.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo neskatoties uz ziemīgajiem laikapstākļiem, ledus biezums var būt mainīgs.

Pašvaldība un VUGD īpaši aicina vecākus un pedagogus izskaidrot bērniem bīstamību atrasties uz ledus, jo nepilngadīgie bieži vien nespēj izvērtēt situācijas nopietnību. Tāpat atgādinām, ka ikviens pieaugušais, kurš kāpj uz ledus, ar savu piemēru iedrošina arī nepilngadīgos uz šādu rīcību un rada nepareizu iespaidu, ka tas ir droši.

Pamanot, ka nepieciešama palīdzība uz ledus esošam vai ielūzušam cilvēkam, nekavējoties jāzvana uz tālruņa numuru 112.

Informācija par to, kā rīkoties, ja ielūstat ledū, vai pamanāt kādu citu ielūzušo, pieejama VUGD mājaslapā.

Aicinām izturēties atbildīgi gan pret savu, gan apkārtējo drošību.

Datums: 2023. gada 6. decembris