Vecpiebalgas novada pašvaldība Vecpiebalgas novada pašvaldība
Alauksta 4, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122, Latvija
+371 64107279, 64125751, mob. +371 28381960
+371 64161969 (fakss vienots visām novada iestādēm)
vecpiebalga@vecpiebalga.lv
·  Darba piedāvājumi
·  Vecpiebalga atver durvis 2017
·  Kultūras pasākumi
·  Pašvaldības autoceļu saraksts


<< Jūlijs 2017 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

79213

DZIEDĀT MĪLOŠIE POŠAS UZ VOKĀLĀS MĀKSLAS VASARAS LABORATORIJU DZĒRBENES PILĪ
09.06.2017


Jau piekto gadu pēc kārtas sabiedrībā cieņu iemantojušais Vokālās akadēmijas vadītājs, muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš kopā ar savu radošo komandu palīdz pilnveidot jauno dziedātāju un dziedāšanas skolotāju radošumu, iniciatīvu, uzņēmību un skatuviskā tēla veidošanas prasmes.Mācību gads skolās un augstskolās tuvojas izskaņai. Tuvojas arī pedagogu atvaļinājuma laiks. Un līdz ar to audzēkņiem, studentiem un viņu pedagogiem beidzot tiks dota vaļa nodarbēm. Viena no tādām - Vokālās mākslas vasaras laboratorija "Izdziedi vasaru!" un dziedāšanas skolotāju vasaras prakse "Dziedi ar audzēkni!", kuras no 14. līdz 30. jūlijam notiks Dzērbenes pilī.

Vokālās mākslas vasaras laboratorijā jau pieteikušies dziedātgriboši pusaudži un jaunieši no Aizkraukles, Alūksnes, Ādažiem, Daugavpils, Ikšķiles, Jēkabpils, Madonas, Mazsalacas, Rīgas, Saldus, Talsiem, Valmieras un viņiem turpina pievienosies interesenti arī no citām Latvijas pilsētām. Radošās brigādes sastāvā iekļauti: režisori Valdis Lūriņš un Biruta Bauma, horeogrāfe Paula Gorobeca, dziedātājas Olga Rajecka, Igeta Gaiķe un Helēna Sorokina, aktrises Sandra Volšteine un Anita Grūbe, dejotājs Gints Dancītis, diriģentes Margarita Dudčaka un Zane Stafecka, pianisti Gerda Jerjomenko, Arnolds Jass u.c.

E. Kramiņš uzsver, ka "laboratorija nav tikai vieta, kur laiski pavadīt brīvo laiku. Tā, pirmkārt, ir radošās meistarības kalve. Tāpēc apņemamies pusaudžiem, jauniešiem un arī viņu pedagogiem sniegt iespēju piedalīties radošā procesā, lai kopīgā darbā pilnveidotu savu talantu, jo uzskatām, ka ikviens jaunietis ir talantīgs! Tā ir laba iespēja dziedāt gribētājam nedēļas laikā papildināt savas prasmes ne tikai solo dziedāšanā, bet arī ansambļa un fona dziedāšanā. Pie tam tiem, kuri vokālajā ziņā vēl nejūtas pārāk gatavi, būs iespējas sevi apliecināt dažādos aktiermeistarības un horeogrāfijas uzdevumos.

"Laboratorijas ietvaros Dzērbenes pilī notiks arī dažādas meistarklases:

18.jūlijā - Vokālā ansambļa klase;

19. - 22.jūlijā - Aktiermākslas klases;

20., 21., 23. un 24. jūlijā - Vokālās klases;

25.jūlijā - Skatuves runas klase;

26.jūlijā - Skatuves kultūras klase.

Vokālo pedagogu prakses izskaņā un Vokālā mākslas laboratorija atklāšanā 20. jūlijā plkst. 19.00 Dzērbenes pilī notiks Piebalgas dižgariem veltīts kamermūzikas koncerts "Cauri gadsimtiem Piebalgā". Tajā ikvienam interesentam bez maksas būs iespēja tikties ar dalībniekiem un radošo komandu, kā arī noklausīties Imanta Kalniņa dziesmas. Koncertu veidos aktrise Sandra Volšteine un pianiste Gerda Jerjomenko, bet tā īpašais viesis būs komponists Imants Kalniņš.

Savukārt, vokālās laboratorijas "Izdziedi vasaru!" izskaņā tās dalībnieki un pedagogi iekļausies Vecpiebalgas pašvaldības rīkotā slātaviešu saieta "Vecpiebalga atver durvis" svētku programmā:

28. jūlijā plkst. 21.00 Dzērbenes Augstā kalna estrādē svētku viesiem tiks piedāvāts padomju laiku 60. -to gadu tematikai veltīts teatralizēts dziesmu un deju koncerts "Mana dzimtene jaukā". To veidos režisors Edgars Kramiņš un horeogrāfs Gints Dancītis, bet kā īpašie viesi būs grupa "Rock`n Berries" pianista Arnolda Jasa vadībā un jaunā dziedātāja Helēna Sorokina no Austrijas.

29. jūlija plkst. 14.00 Vecpiebalgas tirgus laukumā tiks izrādīta teatralizēta lustu spēle "Lai top!", kurā iekļauti fragmenti no muzikālām teātra izrādēm un dziesmu spēlēm. To veidos režisore Biruta Bauma un horeogrāfe Paula Gorobeca.

29. jūlija plkst. 20.00 Inešu estrādē laboratorijas dalībnieki kopā ar grupas "Neaizmirstulītes" dalībnieci Margaritu Dudčaku un grupu "Autobuss debesīs" iekļausies Mazo Imanta dienu koncertā.

Informācija: www.vocalacademia.lv

Vairāk par meistarklasēm Dzērbenē lasīt...

"Dziedi ar audzēkni" lasīt...

"Izdziedi vasaru" lasīt... 
      Atpakaļ